کاسپینخدمات پس از فروش شرایط گارانتی و خدمات

شرایط گارانتی و ارائه خدمات به محصولات شرکت کاسپین آسانبر پارس

1.   کلیه محصولات این شرکت دارای کد شناسایی بوده و درخواست سرویس و یا خدمات تلفنی مستلزم ارائه این کد می باشد.

2.   محصولات این شرکت دارای 18 ماه گارانتی از تاریخ تحویل می باشند. توجه داشته باشید که باطری و درایو کنترل دور درصورتیکه از شرکت کاسپین خریداری شده باشد، از تاریخ تحویل به مدت یک سال شامل گارانتی می شوند.

3.   شرکت کاسپین برای محصولاتی که با تاخیر راه اندازی می شوند، در صورت ارائه شواهد و اثبات توسط مشتری محترم نهایتاً شش ماه به زمان گارانتی اضافه می نماید، البته این افزایش زمان شامل باطری ها نمی شود.

4.   این شرکت فقط به شرکت های آسانسوری و محصولاتی که توسط فرد خبره و آموزش دیده نصب شده باشد، خدمات ارائه می نماید.

5.   در هنگام انجام سرویس نماینده فنی شرکت آسانسوری می بایست در محل پروژه حاضر بوده و صورتجلسه سرویس را پس از تایید انجام کار امضا نماید، در صورت عدم حضور نماینده فنی شرکت آسانسوری، این شرکت موظف به ارائه خدمات نمی باشد.

6.   خدمات گارانتی شامل هزینه ایاب و ذهاب نمی شود، بنابراین هزینه ایاب و ذهاب به محل پروژه می بایست در هنگام انجام سرویس مطابق با تعرفه تعیین شده، پرداخت گردد.

7.    در موارد زیر محصول از گارانتی خارج بوده و مستلزم پرداخت هزینه های مربوطه می شود :

  •     وارد شدن ضربه به محصول
  •     اشکالات ناشی از نا مناسب بودن شرایط محیطی، مانند نفوذ بیش از حد گرد و خاک و یا سایر ذرات جامد ، ورود آب و یا رطوبت، دمای نا مناسب محیط نصب سیستم. در شهرهای دارای آب و هوای گرم و مرطوب نصب تجهیزات لازم (مانند کولر گازی) برای کاهش دما و رطوبت محیط الزامی می باشد.
  •     اشکالات ناشی از نصب نادرست سیستم توسط فرد بی تجربه و نا آشنا به محصولات کاسپین (شرکت کاسپین هر هفته بصورت رایگان کلاسهای آموزشی برای نصب محصولات خود را ارائه میدهد و به کسانیکه با موفقیت این دوره را بگذرانند، گواهی نامه ارائه می نماید).
  •     اشکالات ناشی از نوسانات و اختلالات  در برق شهر. برق مورد استفاده برای تغذیه می بایست از برق سراسری بوده و از استفاده از برق تولیدی ژنراتور پرهیز گردد، همچنین در صورتیکه محل پروژه بدلیل شرایط اقلیمی (بارندگی بسیار و بروز رعد وبرق ) و یا وجود کارگاههای صنعتی دارای تغییرات ناگهانی سطح ولتاژ می باشد، این شرکت اکیداً توصیه به نصب تجهیزات اضافی برای تثبیت ولتاژ در برق ورودی، جهت حفاظت از سیستم می نماید.
  •     اشکالات ناشی از استفاده از ادوات و سیستم های مکمل و یا جانبی غیر استاندارد و نا منطبق با محصول خریداری شده
  •     اشکالات ناشی از ایجاد تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری توسط افراد غیر مسئول و یا نصب کننده سیستم بدون هماهنگی با این شرکت

   

 

جوملا فارسی