کاسپینفروش

نحوه ثبت سفارش

رضایت کامل مشتری از خرید صورت گرفته، همواره یکی از دغدغه ها و برنامه های اصلی شرکت کاسپین بوده است. لذا باید ارتباط بسیار قوی بین واحدهای فروش و تولید در جریان باشد تا محصول مطابق با مشخصات فنی مورد نیاز مشتری تولید شده و در حداقل زمان به دست آنها برسد. ارائه سفارش از طرف مشتری از کانال دفتر فروش صورت می گیرد.

در الگوریتم های زیر سیکل های مربوط به درخواست سفارش از واحد فروش به دو روش مختلف ثبت سفارش بصورت آنلاین و از طریق تماس تلفنی مشخص شده است:

1 .      ثبت سفارش بصورت آنلاین

 2 .     ثبت سفارش از طریق تماس تلفنی با کارشناسان فروش

برای هر سفارش ثبت شده از طرف مشتری شماره سفارش و برای هر محصول نهایی و جعبه ریویزیون آن یک بارکد ثبت شده است. بارکد محصول برای ردیابی محصول و ارائه خدمات پس از فروش کاربرد دارد. همچنین بعد از دریافت محصول، لیبل ‏های مشخص در خصوص اطلاعات محصول خورده است که به مشتریان توصیه می شود آنها را حتماً با درخواست سفارش، چک نمایند.

در صورتیکه محصول سفارش داده با مشخصات مشابه در انبار دلیوری محصولات موجود نباشد نیاز به اعلام آن به سرپرست تولید می ‏باشد که طبعاً با توجه تغییرات احتمالی در فرآیند تولید و تدارک مواد اولیه آن، به زمان بیشتری برای تولید نیاز می ‏باشد. 

 

جوملا فارسی